AS-CALC
Interval çmimesh: 12,99 € deri më 45,99 €
- Pastrues profesional ultrasonik për heqjen e karbonatit të kalciumit dhe kalcinit
- Heq depozitat minerale nga makinat e kafesë, enët larëse dhe bojlerët
- I sigurt për: çelik inox, xham, qeramikë, titan, bronz, pjesë të kromuara dhe plastika rezistente ndaj acidit
- Rikthen performancën dhe zgjat jetën e pajisjes
- Përzierja e rekomanduar: 10% në ujë rubineti (30–35 °C)
ASONIC AS-CALC Detergjent për pastrim ultrasonik
I disponueshëm në: 1 L • 5 L • 25 L • 1000 L
Pastrues ultrasonik për heqjen e karbonatit të kalciumit — përzierje 10%
ASONIC AS-CALC është një koncentrat profesional për pastrim ultrasonik, i formuluar posaçërisht për heqjen e karbonatit të kalciumit dhe depozitave minerale. Ai është ideal për pastrimin dhe dekalcifikimin e makinave të kafesë dhe çajit, enëlarëseve, bojlerëve dhe pajisjeve të mirëmbajtjes.
Formula me shkumë të ulët, e optimizuar për ultratinguj, siguron heqje efikase dhe të sigurt të kalciumit pa dëmtuar sipërfaqet, duke rikthyer performancën dhe duke zgjatur jetën e pajisjeve.
Përfitimet kryesore
- Heqje e fuqishme e kalciumit – eliminon në mënyrë efektive karbonatin e kalciumit dhe depozitat minerale.
- Mbrojtje e pajisjeve – ndihmon në zgjatjen e jetës së makinave dhe sistemeve.
- Formulim i sigurt – i butë për shumicën e materialeve, por shumë efektiv ndaj depozitave.
- I optimizuar për ultratinguj – formulë me shkumë të ulët për kavitim të qëndrueshëm dhe rezultate uniforme.
Si të përdoret (përzierje 10%)
- Përzierje standarde: Shtoni 10% koncentrat në ujë rubineti.
- Shembull 1: Për 1 L ujë, shtoni 100 mL AS-CALC.
- Shembull 2: Për 10 L ujë, shtoni 1 L AS-CALC.
- Temperatura: 30–35 °C për performancë optimale.
- Koha e ciklit: 10–20 minuta, në varësi të trashësisë së depozitave.
- Shpëlarje: shpëlajeni plotësisht me ujë pas pastrimit.
Aplikime tipike
- Industria e ushqimit dhe pijeve – makina kafeje, pajisje për çaj dhe aksesorë shërbimi.
- Pajisje shtëpiake – lavastovilje, lavatriçe dhe bojlerë.
- Qendra shërbimi & mirëmbajtje – heqje e kalciumit nga pjesë të vogla, mjete dhe pajisje.
Kompatibiliteti i materialeve & siguria
- I sigurt për: çelik inox, qelq, qeramikë, titan, bronz, sipërfaqe të kromuara dhe plastika rezistente ndaj acidit.
- Kujdes: shmangni përdorimin në materiale të ndjeshme ose poroze pa test paraprak.
- Përdorni pajisje mbrojtëse personale (PPE) gjatë trajtimit të koncentratit. Mbajeni larg fëmijëve.
Të dhëna teknike
| Veti | Përshkrim |
|---|---|
| Lloji i produktit | Koncentrat për pastrim ultrasonik (heqje e karbonatit të kalciumit) |
| Pamja | Lëng bezhë i hapur, me viskozitet mesatar |
| Dilucioni | 10% v/v (100 mL për 1 L ujë; 1 L për 10 L ujë) |
| Temperatura e rekomanduar | 30–35 °C |
| Përshtatshmëria për ultratinguj | Formulim me shkumë të ulët, i optimizuar për kavitim |
| Pas-trajtimi | Shpëlajeni mirë me ujë rubineti |
Paketimet e disponueshme
- AS-CALC-1 – shishe 1 L
- AS-CALC-5 – kanistër 5 L
- AS-CALC-25 – kanistër 25 L
- AS-CALC-1000 – kontejner IBC 1000 L
Paketa përfshin
- ASONIC AS-CALC koncentrat
- Udhëzime për përdorim (në etiketë)











